11. srpna 2010

stavba pískoviště

Protože se mnozí ptali, jak se dělá takové pískoviště a zda nebudeme publikovat návod, tak tady je.  Upozorňujeme, že návod je propracován do nejmenších detailů, ale je zcela závislý na vašich možnostech. Už jen první bod nebude pro mnohé jednoduchý.

1) dírou ve vratech se podíváme k sousedovi, zda má ve stodole dostatek velkých fošen, které budeme potřebovat. Uděláme to asi takto:2) fošny přeneseme ke svému pískovišti a změříme zda nám budou stačit. V případě, že nikoliv opakujte bod 1), pakliže soused již větší nemá, pak bod 1) opakujte u druhého souseda


3) vyřežeme zářezy, kterými postupně fošny spojíme k sobě. Nezapomeneme během řezání změřit, zda se všichni do pískoviště vejdeme. Nezapomeňte na poučku "dvakrát měř, jednou řež" .


4) fošny natřeme, aby nám pískoviště dlouho vydrželo. Na barvu opět můžeme použít bod 1)


5) sestavíme podlážku pro přístup. Důležité je mít dva metry, protože jeden se vždy někam ztrácí.


6) pískoviště sestavíme a naplníme hračkami. Každý dle libosti.
7) důležitým bodem je vyleštění čistým bílým psem. Bez tohoto bodu nebude pískoviště ono.
8 ) a otestujeme zda je sestaveno dobře. Dnes již víme, že jsme udělali pár velice důležitých chyb. Rozměr sedátek neodpovídá rozvoru kol náklaďáku, čímž se po něm špatně jezdí.
Takže toto byl takový jednoduchý fotonávod, jak udělat pískoviště. V případě, že přijdeme na další problémy, které se mohou vyskytnout při pozdějším používání jistě to sem připíšeme.

5 komentářů:

 1. Nejlepší návod na stavbu pískoviště, co jsem našla :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Supr návod, teď už se nebojím, zvládnu to také :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem blondýna, takže bych se ještě ráda zeptala na jednu otázku, možná je odpověď zřejmá, ale mě ne:-)
  Co se dává pod písek? Dává se písek rovnou na trávu, či se tráva nejprve vyrýpe, aby zbyla jen zem + dává se pod písek ještě nějaká fólie, aby pískoviště neprorůstalo plevelem? Kdyžtak jaká fólie (popřípadě jakou vhodnou fólii má soused 1 či 2) - aby zase nebylo z pískoviště "pařeniště":-) Předem děkuji za odpověď.

  OdpovědětVymazat
 4. Pod naším pískovištěm je betonová vana s drenáží, ale ta tam zbyla z bourání sklípku. Pokud bych dělal pískoviště přímo na trávník, tak bych použil mulčovací textílii co určitě má soused 2 :-), aby neprorůstala tráva a zároveň se netvořila vlhkost. No a kdyby ji neměl ani jeden ze sousedů, pak holt by bylo nutné sáhnout do kapsy a koupit ji někde v zahradnictví, kde ji obvykle mají.

  OdpovědětVymazat
 5. Pod naším pískovištěm je betonová vana s drenáží, ale ta tam zbyla z bourání sklípku. Pokud bych dělal pískoviště přímo na trávník, tak bych použil mulčovací textílii co určitě má soused 2 :-) , aby neprorůstala tráva a zároveň se netvořila vlhkost. No a kdyby ji neměl ani jeden ze sousedů, pak holt by bylo nutné sáhnout do kapsy a koupit ji někde v zahradnictví, kde ji obvykle mají.

  OdpovědětVymazat